Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Antalya’da özel ders ve VIP eğitimin kurumsal adresi: İLKEM EĞİTİM

Antalya’da özel ders ve VIP eğitimin kurumsal adresi: İLKEM EĞİTİM

Sosyal ağlarda paylaş

Uzun yıllardır Antalya’da eğitim sektöründe hizmet veren Tarih Öğretmeni Sibel Çetin, şimdi “Özel Dersin Kurumsal Adresi” sloganı ile İlkem Eğitim Kurumları’nı faaliyete geçirdi. 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başında faaliyete geçen kurum VIP dersleri ile dikkat çekiyor. Antalya’nın Lara mevkiinde bulunan İlkem Eğitim Kurumları haftanın her günü öğrencilerine kapılarını açmış durumda. Antalya’da özel ders ve Antalya’da VIP ders denilince akla ilk gelen kurum İlkem Eğitim Kurumları oluyor. Biz de Antalya Gelişim olarak Sibel Hanım’ı kurumunda ziyaret ettik ve kısa bir sohbet gerçekleştirdik. İşte o sohbet…

Merhaba Sibel Hanım. Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Merhabalar, hoş geldiniz. Sibel Çetin ben. Tarih öğretmeniyim. Lisansımı Akdeniz Üniversitesi’nde tamamladım. Sonrasında Brüksel Kapital Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansımı tamamladım. Şu anda Atatürk Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi bölümünde okuyorum.

Son 6 yıldır aktif olarak öğrenci koçluğu yapıyorum. Eğitim bitmeyecek bir süreç benim için.

Yıllarca eğitim sektörüne hizmet verdiniz ama bu sefer özel bir durum var, kendi kurumunuzda ziyaret ediyoruz sizi. Bize biraz İlkem Eğitim Kurumlarından bahsedebilir misiniz?

Evet, benim en büyük hayalimdi. Daha önce çalıştığım bir kurumdu zaten. İlkem Eğitim,  ne istediğini bilen, kendini rahatça ifade edebilen, hedeflerini somutlaştıran, akademik başarısı yüksek, etik değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi misyonuyla yola çıkmış bir kurum. Şimdi aynı kaliteyi koruyarak, inovatif fikirlerle destekleyip çok daha güçlü ve bomba gibi geliyoruz.

Antalya’da VIP ders hizmeti sunduğunuzdan bahsetmiştiniz, nedir bunun içeriği?

Sibel Çetin – İlkem Eğitim Kurumları

Öncelikle tamamen öğrenci merkezli bir çalışma sistemi yürüttüğümüzü belirtmek isterim. Öğrencilerimiz kayıt oldukları gün hazır bulunuşluk sınavına tabii tutuluyorlar. Dersine girecek olan öğretmenleri o sonuçları inceleyip öğrencinin seviyesini içeren bir farkındalıkla ders anlatmaya başlıyor, bu şekilde zaten program 1-0 önde başlamış oluyor. Öğrencinin tamamladığı konular, daha çok tekrar etmesi gereken konular, rahat yapabildiği, çözerken zorlandığı ya da çözemediği soru tiplerinin analizi yapılıyor. Aynı zamanda sınav grupları için her hafta, ara sınıflar için 10 günde bir yaptığımız deneme sınavlarıyla da analizlerimizi pekiştirip konu tekrarları ve ödevlendirme yöntemleriyle eksikler tamamlanarak ilerleniyor. Yani öğrencinin “Ben bu konulara kadar ilerledim ama şu konuyu anlayamadım, o konuda hala çözemiyorum “ söylemine müsaade etmeden tarama-tamamlama yöntemiyle yol alıyoruz.

8-10 hatta 14 kişilik gruplar şeklinde topluluğa hitap etmek yerine maksimum 4 kişilik gruplarla ve ağırlıklı olarak özel ders paketleriyle hizmet veriyoruz. “Özel dersin kurumsal adresi” diye boşuna demiyoruz yani J

Ders saatleri öğrencilerin ihtiyaç durumuna göre arttırılabiliyor ve öğrenci bu şekilde yıl kaybetmeden sağlam bir temel ve çalışma temposuyla dönemini tamamlamış oluyor.

Konu anlatımı ve soru çözümleri dışında sunduğunuz bir hizmet var mı?

Çalışmalarımızın her aşamasında empati izlerine rastlamanız mümkün. Biz öğrenciyken yaşadığımız ya da öğrencilerde gözlemlediğimiz tüm sorunların çözümünü sunduk İlkem Eğitim’de. Mesela şunun inanılmaz bilincindeyiz; konularına güzelce çalışmış, sorularını çözmüş bir öğrencinin zaman yönetimi sorunu varsa istediği başarıyı yakalayamayabilir, yine aynı şekilde konu olarak yapması gereken tüm yükümlülükleri gerçekleştirmiş ancak konsantrasyon sorunu yaşayan, odaklanamayan ya da yoğun stres yaşayan öğrenciler hayal ettikleri yere gitme ihtimalleri düşebilir. O yüzden sınav gruplarına daha yoğun olmak üzere tüm bu problemlerin çözümünü içeren çalışma ve takip programları yürütüyoruz.

Öğrencilerizin güçlü ve zayıf yönlerini profosyenellerce hazırlanan envanterler aracılığıyla ölçüp zayıf yönlerini geliştirici, güçlü yönlerini destekleyici çalışmalar sunuyoruz.

Tüm öğrenme metotlarını aktif bir şekilde kullanıyoruz. Öğrencilerimiz de bu destekle birlikte buradan hizmet alarak aslında ayrıcalıklı olduklarını daha çok hissediyorlar.

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Öğrencilerin tüm yıl programlara katılma zorunluluğu yok, sadece 1 aylık paketlerle bile, kalitemizi, ilgimizi, desteğimizi görmemeleri mümkün. İlkem Eğitim’li olmak ayrıcalıktır. Faaliyetlerimizi, memnuiyetlerimizi, başarılarımızı sosyal medya hesaplarımızı takip ederek görmeniz, incelemeniz bir tık uzağınızda. Her şey için çok teşekkür ediyorum.

BİZ TEŞEKKÜR EDERİZ.

Sosyal Medya Hesapları

Facebook | Instagram | Twitter

www.ilkemegitim.com

 


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?