Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Antalya’dan Hindistan’a ticaret köprüsü

Antalya’dan Hindistan’a ticaret köprüsü

Sosyal ağlarda paylaş

Hintli işadamlarından oluşan alım heyetini kente getiren Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Maharashtra Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği protokolü imzalayıp Bölge sanayicileri ile Hintli işadamlarının yüz yüze görüşme yapmasını sağladı.

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Hindistan Maharashtra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı SantoshMandlecha, oda yetkilileri ve işadamlarından oluşan 12 kişilik alım heyetine ev sahipliği yaptı. Heyet, ziyaret kapsamında ilk olarak Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih İncir, Mustafa Yayla, Hasanali Gönen ve Bölge Müdürü İlhan Metin ile birlikte bir toplantı gerçekleştirdi. İki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesine yönelik konuların görüşüldüğü toplantıda,Maharashtra Ticaret ve Sanayi Odası ile Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı. Toplantının ardından 47 Bölge firmasının yetkilileri ile toplam 205 ikili iş görüşmesi yapan heyet üyeleri, Antalya OSB’den ithal edebilecekleri ürünler hakkında bilgi aldı. Program sonunda fabrikaları ziyaret eden Hintli işadamları, ilgilendikleri ürünlerin üretim süreçlerini yerinde inceledi.

Antalya’dan Hindistan’a ticaret köprüsü

İLK HEYET HİNDİSTAN’DAN
Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen ilk alım heyeti programının sorunsuz ve tüm beklentileri karşılar nitelikte gerçekleştiğini aktaran Başkan Bahar, “Son 3 yıldır düzenlediğimiz 12 sektörel ticaret heyet programı ile Bölge sanayicilerimizin yeni ihracat pazarlarını keşfetmelerine vesile olduk.Bu programlar sanayicilerimize hem yeni iş birliktelikleri hem de global bir vizyon kazandırdı.Antalya’mızın ve Bölge sanayicimizin ihracat potansiyelini artırmak için daha fazla gayret etmemiz ve çalışmamız gerektiğinin farkındalığı ile bu yıl Bölgemize alım heyetleri getirmek için girişimlerde bulunduk ve ilk alım heyetini sanayicilerimiz ile buluşturduk” dedi.

Antalya’dan Hindistan’a ticaret köprüsü

HİNDİSTAN ÖNEMLİ BİR PAZAR
IMF’nin 2016 verilerine göre Hindistan ekonomisininnominal olarak dünyanın 7’nci büyük, satınalma paritesi bakımından da 3’üncü büyük ekonomisi olduğuna dikkat çeken Başkan Bahar, “Ayrıca önümüzdeki 10 yılda Hindistan’ın dünyanın 3’üncü büyük ekonomisi olacağı tahmin edilmektedir. Bu potansiyeli ile Hindistan’ın Bölge katılımcılarımıza tanıtılması ve ticari yönden değerlendirilmesi yüksek önem arz etmektedir. Hintli işadamlarını Bölgemizde misafir etmek, tesislerimizi ve ürünlerimizi tanıtmak, sanayicilerimiz ile temasa geçirmek bu önemli pazara girişin ilk adımı olarak nitelendirilebilir. Kurduğumuz dostane ilişkilerin bu ziyaret ile sınırlı kalmaması, sürdürülebilir olması ve öngördüğümüz ticaret bağının oluşması için bir protokol imzaladık. Bölgemize ve Antalya’mıza katma değer sağlayacak yeni bir süreci başlattığımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Antalya’dan Hindistan’a ticaret köprüsü

HEYET MEMNUN AYRILDI
Maharashtra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı SantoshMandlecha ise Bölge Müdürlüğü yetkililerinin tümsüreci profesyonelce yönettiğini, temasların iki ülke adına da verimli sonuçlar doğuracağına inandıklarını belirtti. Bölge firmalarının ikili iş görüşmelerine gösterdiği ilgiden son derece memnun kaldıklarını vurgulayanMandlecha, “Antalya’dan çok iyi izlenimler ve yeni dostluklar kurmanın mutluluğu ile ayrılıyoruz. En kısa sürede Antalya’dan gelecek bir heyeti ülkemizde ağırlamak ve temelini attığımız ticaret köprüsünü işler hale getirme arzusundayız” şeklinde konuştu.


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?