Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Şarampol Caddesi’nin yeni hali

Şarampol Caddesi’nin yeni hali

Sosyal ağlarda paylaş

Antalya’nın Şarampol Caddesi Projesi tamamlandı. Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Şarampol Caddesi ile ilgili yıllardır beklenen ve halkın da onayı ile başlanan proje tamamlandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan proje, bölge sakinleri ve esnaf tarafından büyük beğeni topladı.

Bölgedeki vatandaşların cadde ile ilgili düşüncelerinde farklı yaklaşımları olan da vardı. Esnafların geneli Antalya’nın düzenlenmiş, yeni Şarampol Caddesi’ni; İstanbul’un İstiklal Caddesi’ne, İzmir’in Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne, Karşıyaka Çarşısı’na  benzetti. Mülk sahipleri ise sahip oldukları ev ve iş yerlerinin değerleri arttığı için sevindi.

“Efsane Geri Dönüyor, Şarampol Güzelleşiyor” sloganıyla Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından başlatılan Şarampol Caddesi Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenlemesi Projesi son halini aldı.

Halkın ve esnafın da desteğini alınarak tamamlanan proje ile Şarampol Caddesi’nde neler değişti?

  • Aydınlatmalar sayesinde akşam ve gece saatlerinde rengarenk yürüyüş yolları
  • Modern kentsel tasarım sayesinde daha şık bir görünüm
  • Bina giydirmeleri ile daha estetik bir görüntü
  • Kent mobilyaları sayesinde rahat dinlenme noktaları
  • Peyzaj sayesinde ferahlatan görüntüler

Ayrıca binaların arkalarında kalan atıl durumdaki yerlerin üstü yeşil ala olarak yeraltı otoparkına çevrilmesi otomobil parkı sorununa çözücü bir yaklaşım sundu. Şarampol Caddesi ile kesişen Tonguç Caddesi üzerinde katlı kavşak ve tünel geçişleri ve ortadan geçen tramvay yolu sayesinde ulaşım seçeneğinin de cazip hale gelmesi sağlandı.

Yenilenen yapısı ile tekrar çekim merkezine dönüştürülen Şarampol Caddesi’nin yeni hali görenleri hayran bırakmaya devam ediyor.

VATANDAŞ NELER SÖYLEDİ? İZLEYELİM…


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?