Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Antalya’da kumarhane mi kurulacak?

Antalya’da kumarhane mi kurulacak?

Sosyal ağlarda paylaş

Antalya’da 2016 yılında toplamda 1.8 Milyar TL harcama ile tamamlanan ve botanik sergisi için açılan EXPO 2016 fuar alanının atıl durmaması adına kumar turizmine açılması önerildi.

5 AYDA 5 MİLYON ZİYARETÇİ
Antalya’nın Aksu ilçesinde çalışmaları 2 yılda tamamlanan ve 1121 dekarlık araziye yayılmış olan sergi alanı, 5 ay boyunca ziyaretçilere açık kaldı. İçerisinde birçok bitki türünü barındıran sergi alanına yaklaşık 5 milyon ziyaretçi uğradı. Sergilerin dışında birçok konser ve organizasyona da yer olan alan kapatılmasının ardından Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na devredildi.

TÜRKİYE’NİN LAS VEGAS’I ANTALYA OLUR MU?
Muratpaşa Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi ve Kalekapısı Esnaflarını Güçlendirme ve Kalkındırma Derneği Başkanı Hasan Kilit, EXPO 2016 sergi alanın kumar turizmine açılmasını hükümet yetkililerine teklif edeceğini açıkladı. 1121 dekarlık alanın atıl şekilde durması yerine değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Kilit, kente gelen turistlerin kumar oynama isteklerinin böylece gerçekleşebileceğini söyledi. Kilit, “Turizm, bir sektördür ve kendi içerisinde kuralları vardır. Sağlık, dağ, deniz turizmi var. Kumar turizmi de olmalıdır. Yasaklanınca bu, bir kayıp haline geliyor. Buraya gelen turiste ‘Kumar oynamayın’ diyemezsin. Yer alanı müsait, kapalı alan. Yeni modernize edildi. Havalimanına da çok yakın” diye konuştu.

SADECE TURİSTLERE YÖNELİK
Turizmde söz sahibi 4 otel zincirinin bu alanda, kısa sürede kumar turizmiyle ilgili altyapıyı oluşturabileceğini savunan Kilit, alanın Türklere tamamen yasaklı olacağını söyledi. ABD’nin Nevada eyaletinde bulunan Mojave Çölü üzerinde kurulu, kumar ve eğlence yerleriyle bilinen bir kent olan Las Vegas’ın bir benzerinin buraya yapılması için Las Vegas’taki yetkili isimlerden destek alınabileceğini de kaydeden Hasan Kilit, “Kesinlikle Avrupa Birliği (AB) pasaportu olacak. Bizim yerli insanımızda kumar oynama kültürü yok. Girip, oynayıp, parası bitince kafasına tabanca dayıyorlar. Las Vegas’ı yöneten bir CEO olabilir ya da bu işleri bilen kuruluşlardan biri gelip, buraya işletme kurabilir. Devlet buradan gelirini alır hem de burada turizm olur” dedi.
Hükümetin bu teklife sıcak bakmayacağından endişe duyduklarını da kaydeden Kilit, alanda kumar turizmi olursa Expo’ya harcanan paranın 6 ayda amorti edebileceğini ileri sürdü.


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?