Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Antalya’da rant operasyonu

Antalya’da rant operasyonu

Sosyal ağlarda paylaş

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda otopark işletmelerinden haksız kazanç elde ettiği iddia edilen 8’i polis, 16 şüpheli gözaltına alındı.

AA’nın haberine göre; Antalya’da haksız kazanç elde etmek amacıyla önceden anlaştıkları otoparklara park etmeyen araçları çektirip işletmelerden ücret alan grup yakalandı. Altı aylık fiziki ve teknik takip sonunda ulaşılan deliller sayesinde şüpheliler gözaltına alındı. Gözaltına alınan 16 kişiden 8’inin polis olduğu açıklandı.

Ayrıca otopark işletme görevlilerinin iş yerleri ve evlerinde yapılan arama sonunda olayla ilgili bilgilere ulaşılırken bir de ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Aramalarda, çekilen otomobiller ve ödenen ücretler konusunda notların bulunduğu notlara da ulaşıldı.

Konuyla ilgili yapılan araştırmalarda, trafikte engel oluşturmayan, geç saatlerde, sokak aralarındaki otomobillerin haksız kazanç elde etmek amacıyla çektirildiği öne sürüldü.

Şüpheliler yapılan sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada, konuya ilişkin idari ve adli soruşturmaların aynı anda başladığı ve halen devam ettiği belirtildi. Gözaltına alınan trafik personellerinin ise görevden uzaklaştırıldıkları bildirildi.


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?