Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Antalya’da sezon öncesi denizcilerin sorunu çözülüyor

Antalya’da sezon öncesi denizcilerin sorunu çözülüyor

Sosyal ağlarda paylaş

Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO) Alanya Limanı ve Demre’nin Üçağız iskelesinde yaşanan sorunları yeni turizm sezonu başlamadan çözümleyecek. Alanya Limanında güvenlik için turnike oluşturulacak ve çevre düzenlemesi yapılacak. Geçen yıl fırtınadan zarar gören Üçağız İskelesi de yeniden yapılarak denizcilerin hizmetine sunulacak.

Antalya DTO Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kendiroğlu, turizm sektör temsilcilerinden alınan bilgi ve kendi gözlemlerine göre 2018 turizm sezonunun oldukça iyi geçeceğini tahmin ettiklerini söyledi.

Özellikle deniz turizmi, dalış, günübirlik tur tekneleri ve charter ile su sporları alanlarında turizm sezonu başlamadan sorunları çözmek için çalıştıklarını anlatan Kendiroğlu, geçen yıl fırtınadan zarar gören Üçağız İskelesinin yeniden hizmete gireceğini belirtti.

Antalya DTO’nun girişimleriyle geçen yıl şiddetli fırtınada parçalanan iskelenin siparişlerinin verildiğini ve İstanbul’da hazır hale getirildiğine dikkat çeken İnanç Kendiroğlu, ”Daha önce 170 metre uzunluğunda olan Üçağız İskelesi 200 metreye çıkarıldı. Önümüzdeki hafta Üçağız İskelesinin montajına başlanılacak. Bölgedeki tur teknelerinin en büyük sorunlarından biri giderilmiş olacak. İskelenin hizmete girmesiyle Üçağızlı tur tekneleri yeni turizm sezonuna hazır olmuş olacak” dedi.

ALANYA LİMANI’NDAKİ SORUN DA GİDERİLDİ

Alanya Limanında havuz sisteminde üyelerinin ve denizcilerin sorunlar yaşandığına dikkat çeken Antalya DTO Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kendiroğlu, sorunların giderilmesi konusunda çalışmaların tamamlandığını kaydetti. DTO üyelerinin ve çalışanlarının izin ve diğer yasal prosedürlerin yerine getirildiğini anımsatan Kendiroğlu, şöyle devam etti.

”Alanyalı denizci ve üyelerimizin sorunları çözülüyor. Alanya limanında yakın zamanda inşaata başlanılacak. Yaklaşık 250 bin Liraya mal olacak bir yatırımla Alanya Limanında başta terör olayları olmak üzere güvenlik amaçlı turnike ile çevre düzenlemesi yapılacak. Önümüzdeki mart ayında da hizmete açılacak.”


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?