Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Antalya’da sürücülere sağduyu daveti

Antalya’da sürücülere sağduyu daveti

Sosyal ağlarda paylaş

Sampi Kavşağı’nda dönüş kurallarını hatırlayıp önemseyelim

(Özel) Haber & Fotoğraf: Nevzat Karabacak | Antalya Gelişim

Antalya’da yıllardır Sampi Kavşağı olarak anılan kavşak geçtiğimiz aylarda yapılan çalışmalarla kaldırıldı ve yeni yol düzenlemesi de yapıldı. Antalya’da trafiğe çıkan şoförleri, yeni yapılan düzenleme ile dönüş yasaklarının bulunduğu noktaları fark edip daha dikkatli davranmaya davet ediyoruz.

ZAMAN KAZANMAK İÇİN KURALLARA UYMAMIZ YETERLİ

Alışkanlıklar her ne kadar uzun süreler devam etse de değiştirilip dönüştürülebilecek şeyler olarak görülünce bunu trafiğe de uyarlayabiliriz. Antalya’nın en işlek caddelerinden olan Burhanettin Onat Caddesi ve Metin Kasapoğlu Caddeleri’ni birbirine bağlayan ve bulunduğu bölgedeki eski bir pizza dükkanından ismini alan Sampi Kavşağı’nda geçtiğimiz yıl yapılan düzenleme ile kavşak ortadan kaldırıldı ve dönüş kuralları da değişti. Trafik akışını rahatlatmak amacıyla yapılan bu çalışma faydalı oldu. Ancak trafik sürücülerinin de sağduyulu davranıp levhaları okuması, buna göre hareket etmeleri gereken durum 2 kat önem kazanmış oldu.

Sampi Kavşağı'nda dönüş kurallarını hatırlayıp önemseyelim
Antalya’da sürücülere sağduyu daveti

IŞIKLAR CADDESİ’NDEN GELİP BURHANETTİN ONAT CADDESİ’NE DÖNMEK İÇİN KARŞI YOLA GEÇİP İLK TRAFİK LAMBALARINDAN U DÖNÜŞÜ YAPABİLİRSİNİZ

Yeni yapılan düzenleme ile eğer Burhanettin Onat Caddesi üzerinden geliyorsanız 2 farklı dönüş seçeneğiniz bulunuyor. Burhanettin Onat Caddesi’nden Portakal Çiçeği Caddesi’ne sola dönebilirsiniz, sağa dönmek istiyorsanız da rahatlıkla dönüş yapabilirsiniz. Eğer Işıklar Caddesi yönünden geliyorsanız yine sağa rahatlıkla dönebilirsiniz ancak sola dönüşünüz YASAK. Eğer istikametiniz gereği bu gerekiyorsa bu dönüşü Portakal Çiçeği Caddesi’ne doğru düz devam ederek ilk trafik ışıklarından U dönüşü yapıp yine Portakal Çiçeği Caddesi’nden sağa dönüş gerçekleştirebilirsiniz ve böylece dönmek istediğiniz istikamete DOĞRU şekilde dönmüş olursunuz.

Sampi Kavşağı'nda dönüş kurallarını hatırlayıp önemseyelim
Sola dönüş yasak işareti

PORTAKAL ÇİÇEĞİ CADDESİ’NDEN METİN KASAPOĞLU CADDESİ’NE DÖNMEK YASAK, 100 METRE İLERİDEKİ KONTROLSÜZ KAVŞAĞI KULLANABİLİRSİNİZ

Eğer Metin Kasapoğlu Caddesi yönünden geliyorsanız sağa ve sola rahatlıkla dönüş yapabilirsiniz. En önemlisi de Portakal Çiçeği Caddesi’nden geliyorsanız SOLA DÖNÜŞ KESİNLİKLE YASAK. Eğer sola dönmek istiyorsanız düz devam edip 100 metro sonraki kontrolsüz kavşaktan U dönüşü yaparak gitmek istediğiniz istikamete DOĞRU devam edebilirsiniz.

Sampi Kavşağı'nda dönüş kurallarını hatırlayıp önemseyelim
U dönüşü yasak işareti

(Özel) Haber & Fotoğraf: Nevzat Karabacak | Antalya Gelişim

 


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?