Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Antalya’ya yıldız yağacak

Antalya’ya yıldız yağacak

Sosyal ağlarda paylaş

54 yıldır her sene farklı heyecanlarla başlayıp devam eden eski adı ile Altın Portakal Film Festivali şimdiki adıyla Uluslararası Antalya Film Festivali 21 Ekim’de başlıyor.

Dünya starlarını bir araya getirecek olan festival 54’üncü Uluslararası Antalya Film Festivali 21-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Ünlü isimlerin katılımıyla daha da ilgi çekici hale gelmesi planlanan festivalde dünyaca tanınmış yıldız oyuncular yerlerini alacak. Bu durum hem festival hem de Antalya Kenti açısından oldukça prestij kazandıracak bir durum olarak değerlendiriliyor.

54. Uluslararası Antalya Film Festivali

Şimdi gelin bu festivalde yer alacak o isimleri inceleyelim;

Lindsay Lohan
Lindsay Lohan
Gérard Depardieu
Gérard Depardieu

Öncelikle birçok filme damgasını vuran ve çocuk yaşlarda kariyerine modellikle başlayan Lindsay Lohan, Altın Küre Ödülü’ne sahip ve Oscar adayı Gérard Depardieu, Juliette and the Licks grubunun solisti Julitte Lewis (Katil Doğanlar ile akıllara kazınmıştı) yanı sıra ödüllere doymayan Christopher Walken ve Matt Dillon Türkiye’ye gelip Uluslararası Antalya Film Festivali’nde yerlerini alacak.

Juliette Lewis
Juliette Lewis
Christopher Walken
Christopher Walken
Matt Dillon
Matt Dillon

Bu yıldızlarımızın dışında gelelim jürimize; jüride de birbirinden değerli isimler yerlerini alacak. İşte o isimler

Elia Suleiman
Elia Suleiman
Rebecca Lenkiewicz
Rebecca Lenkiewicz

Başkanlığını, Elia Suleiman’ın yapacağı festivalin üyeleri ise; Rebecca Lenkiewicz, Kjartan Sveinsson, Karim Ainouz ve Amerika’da ilk resmi Türk Tiyatrosu kurucularından ödüllü oyuncu, yapımcı ve yazar Fadik Sevin Atasoy olacak.

Karim Ainouz
Karim Ainouz
Fadik Sevin Atasoy
Fadik Sevin Atasoy

54. Uluslararası Antalya film Festivali’nin resmi seçkisinde 13 ülkeden kurgusal ve belgesel uzun metraj filmler yer alacak ve ayrıca iki film dünya prömiyerini Antalya’da gerçekleştirecek.

Kjartan Sveinsson
Kjartan Sveinsson

Seçkinin açılışı tüm sahneleri Türkiye’de seçilen Türkiye-Bosna yapımı Aida Begic’in “Never Leave Me” filmi ile yapılıp Dorota Kobiela ve Hugh Welchman’ın “Loving Vincent” filmi ile tamamlanacak.


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?