Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Arslan ve Çalbay Modern Sanat’a konuk oldu

Arslan ve Çalbay Modern Sanat’a konuk oldu

Sosyal ağlarda paylaş

TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta ola Payitaht Abdülhamid dizisinde Bay Lord Conrad rolünü üstlenen oyuncu Adem Barış Arslan ile reklam ve film yönetmeni Gökhan Çalbay, Antalya Modern Sanat Akademisi’ne konuk oldu.

Antalya’da “Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi” ile çalışmalarına hız veren ve birçok alanda başarısını kanıtlamış olan Antalya Modern Sanat ekibi her zaman yeni projelerle adını duyurmaya devam ediyor.

Başarılı oyuncu Arslan, Antalya’da Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi alan öğrencilere oyunculuğun püf noktalarını anlattı ve tüyolar verdi. Ezber taktiklerinin öneminden bahseden Arslan, “Ezbere takılırsanız, mimiğinize ve duygunuza odaklanamayıp bunları yok edersiniz, burada strateji geliştirmeniz gerek” dedi.

Oyunculuk hedefleri için yol haritasını belirlerken “Ne yapacağım, nerdeyim, nasıl, ne oldum” gibi ana unsurları net belirlemenin avantajlarını da aktaran Arslan, “Şu an gitmek istediğiniz yerler için doğru yerdesiniz. Bizim dönemlerimizde böyle kurumlar yoktu. Antalya Modern Sanat Akademisi’nde olduğunuz için gerçekten şanslısınız” diye konuştu.

Antalya’da yaşayan yönetmen Çalbay, “Antalya’daki ışığı değerlendirmeye çalışıyoruz. Burada çok güzel reklam filmleri çektik. Buraya her geldiğimde geliştiğinizi rahatlıkla gözlemleyebiliyorum. Bu hoşuma gidiyor çünkü işimizi rahatlatıyor ve alternatifimiz çoğalıyor. Yönetmen için en önemli durum oyuncunun rolü oynayıp oynayamayacağıdır. Mankenlerin artık oyuncu olmasını istemiyoruz. Oyunculuğu tiyatro kökenli insanları yapması gerekiyor. Antalya Modern Sanat Akademisi’nde böylesine yetenekleri görmek bizi umutlandırıyor” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin derslerine konuk olan iki değerli isim hem onları izledi hem de onlara deneyimlerini aktardı. Keyifli sohbet için öğrenciler Arslan’a ve Çalbay’a teşekkür etti.

ANTALYA MODERN SANAT AKADEMİSİ
KAMERA ÖNÜ OYUNCULUK EĞİTİMİ

Kendinizi Keşfedin
Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi Yeni Dönem Kayıtlarımız Başladı.
Kontenjan Sınırlı Sayıda!
Bilgi İçin; 0242 324 6640
Aktif olarak Dizi, Tiyatro ve Reklam Filmlerinde yer alan mezun öğrenci referanslarımız için bizimle iletişim kurabilirsiniz.


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?