Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Resim sanatının başarılı ismi: Gökhan Yıldırım

Resim sanatının başarılı ismi: Gökhan Yıldırım

Sosyal ağlarda paylaş

Resim sanatı mağara yaşamından bu yana her zaman insanoğlunun ilgisini çekmiştir. İlkel olarak başlayan bu sanat süregelen zaman içerisinde gelişmiş ve sınırlarını aşmıştır. Dünya üzerinde bu sanat dalıyla ilgili kendisini kanıtlamış birçok ressam vardır. Bunun yanı sıra ülkemizde de resim alanında başarılı işlere imza atılmıştır.

Şimdi sizlere ilk sanat eserini öğretmenin ödevini yaparak oluşturan bir ressam olan Gökhan Yıldırım’dan bahsedeceğiz.

Ben Sanatçıyım, kendi fikirlerim ve herkes gibi bakış açım var, beni eleştirenler gibi bende eleştiriyorum. Ama bunu bilgim dahilinde, bidiğim alanda, bildiğim kadar eleştiriyorum. Yaklasik 25 sene oldu boya kokusuna ve sanatin enerjisine karisali ve ben hala bir konuda bilgi sahibi olmadan , yeterli alanda bunu tecrube etmeden , buna cüret etmiyorum. Bazen benimde karşısına geçip saatlerce düşündüğüm eserler oluyor. Hatta bunu kendi yaptığım çalışmalarımda da yaşıyorum. Ulkemde Sanatci ve sanat kelimesinin kolay soylenebildigini biliyorum. Kendi bildiğinizi yapın, hatta onu en iyi yapın.

1986 yılında dünyaya gelen Yıldırım, 8 yaşında el sanatları ve bu tarz eserlere ilgili olduğunu keşfetti. Sanata resim alanıyla başlayan Yıldırım, kendisini sadece bu alanla sınırlı tutmadı ve sanatın her alanında da başarılı olacağına her zaman inandı. Edebiyat, tiyatro, medya gibi alanlarda da çalışmaları bulunan Yıldırım, her an kendini geliştirmeye açık bir şekilde ilerlemeye devam etti. Sanat alanındaki faaliyetlerine ek olarak yabancı dillere ve bu dilleri de öğrenmeye ilgili olan Yıldırım şu anda ana dili Türkçe olmak üzere; İngilizce, Almanca ve Rusça’yı akıcı olarak konuşmaktadır.

İngilizce’yi küçük yaşlarda öğrenmeye başlayan Yıldırım, Almanca’yı Almanya’da yaşadığı süreçlerde, Rusça’yı ise ilginç bir şekilde; 2009 yılında Suriye-Irak sınırında askerlik görevini yaptığı sırada öğrenmeye başladı.

2011 yılında bir eserini satarak eserinden kazanç elde etmeye başlayan Yıldırım, bu sürecin ardından ticaret ile de uğraşmaya başladı. 2012 yılında ilk sergisini yurt dışında açtı, 2016 yılındaki sergisini ise İstanbul’da açtı.

Sanatın yanı sıra spor alanında golf oynayan Gökhan Yıldırım şimdilerde ise Türkiye’de kariyerine başarılı bir şekilde devam ediyor. Kendisi hakkında detaylı tüm bilgilere https://yildirimgokhan.com/ adresinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Instagram hesabı @gokhanyildirrim üzerinden kendisini takip edebilirsiniz.

Yıldırım’ın kariyerinde bazı kronolojik sıramalar ise şu şekilde:

1997 – Edebiyat kompozisyonu & kültürlerarası kompozisyon alanında ilk ödülünü kazandı.

1998 – Okullararası resim yarışmasında ilk resim ödülünü aldı.

2000 – İngilizce öğrenmeye başladı.

2004 – İlk kez yurt dışına çıktı.

2006 – Almanya’ya gitti ve 6 ay orada yaşadı.

2009 – Suriye-Irak sınırında askerlik görevini yaptı.

2011 – Atv, Star Tv vb. gibi bazı televizyon kanallarında sanatsal arka plan çalışmalarında bulundu.

2011 – İstanbul’da tablolarından birini bir şirkete satarak kendisini kanıtladı.

2012 – Yurtdışında ilk sergisini açtı.

2014 – 2015 yılları arasında İtalya ve Kiev’de yaşarken bazı sanatsal ve ticari çalışmalar yaptı.

2016 – İstanbul ve Antalya’da çalışmalarına devam etti.

2019 – İstanbul’da kişisel bir sergi açtı.


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?