Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Antalya Rent a Car Muratpaşa

Antalya Rent a Car Muratpaşa

Sosyal ağlarda paylaş

Antalya Rent a Car Muratpaşa konumunda Koştur Turizm olarak sizleri araç kiralama noktalarımıza bekliyoruz. Muratpaşa, Antalya’nın ilçelerinden biridir. 64 mahallesi bulunan Muratpaşa’nın kuzeyinde Kepez, doğusunda Aksu, batısında ise Konyaaltı ilçeleri komşudur. Ayrıca Muratpaşa’nın toplamda 20 km. sahil kıyı şeridi vardır.

Muratpaşa’nın tarihi

Muratpaşa adını şehrin ortasında bulunan Muratpaşa Cami’nden almıştır. Cami adını ise Karaman Beyi Murat Paşa’dan almıştır.

Antalya’nın ilk yerleşkelerinden olan Kaleiçi Muratpaşa sınırları içerisindedir. Muratşa’da birçok tarihi eser, eski kalıntılar, mimari eserler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Hadrianus Kapısı, Kaleiçi Evleri, Yivli Minare, Muratpaşa Cami, Karatay Medresesi’dir.

Antalya’ya tarihte ilk kez Helenistik dönemde Bergama Kralı II. Attalos bir liman şehir kurdurdu. Bu yüzden Antalya kurucusunun adından dolayı “Ataleia” olarak anıldı. Ardından Bergama Krallığı sona erdi ve şehir korsanların eline geçti. Daha sonra Komutan Servilius Isauricus sayesinde Antalya Roma topraklarına katıldı ve Pompeius’un donanmasına üs oldu. M.S. 130 yıllarında Hadrianus’un Antalya’yı ziyaret etmesiyle şehir gelişmiştir.

Antalya’nın ilk surları II. Attalos döneminde yapılmıştır. Antalya, Bizans döneminde Akdeniz ticaretinde önemli bir liman haline gelmiştir.

Eski Antalya, biri karadan diğeri denizden olmak suretiyle iki surla birlikte korunmaktaydı. Dış surlarda 50 adım aralıkla kuleler bulunurdu.

Bizler de Antalya Rent a Car Muratpaşa konusunda sizlere 7 gün 24 saat Portakal Çiçeği Caddesi’ndeki ofisimizde hizmet veriyoruz. Rent a Car Antalya…

Muratpaşa’nın kültürel alanları

Muratpaşa ilçe sınırları içerisinde bulunan kültürel alanlar şöyledir:

Antalya Devlet Tiyatrosu

Antalya Belediye Tiyatrosu

Antalya Devlet Opera ve Balesi

Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Müzesi

Antalya BŞB Oyuncak Müzesi

Antalya Soba Müzesi

Antalya Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Atatürk Müzesi ve Evi

Sizlerin de Antalya’ya yolunuz düşerse bu kültürel alanları gezmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Tatilinizde Antalya’daki kültür gezinizi rahat ve konforlu yapmak için elbette kiralık bir araca ihtiyacınız olacak. Antalya Muratpaşa ilçe sınırları içinde Antalya Rent a Car Muratpaşa  konusunda size bir tık kadar uzağız. Yapmanız gereken tek şey www.kosturrent.com ya da www.rentacarantalya.org adreslerinden bize ulaşmak ve online rezervasyon oluşturmak. Ayrıca 7 gün 24 saat bizi +905324848435 nolu telefondan da arayıp bilgi alabilirsiniz.


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?