Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Afrin’de Tünellerin Arkasındaki Sır…

Afrin’de Tünellerin Arkasındaki Sır…

Sosyal ağlarda paylaş

Örümcek ağı gibi birbirine bağlı olarak yapılan tüneller Zeytin Dalı Harekatında kameralara yansıdı. Fransız şirketi vasıtası ile buraya getirilen betonlar ile kale gibi yerin altına yapılan bu tüneller acaba hangi aklın ürünü hiç düşündünüz mü ….. Tarihte yolculuk yaparak geriye gidersek ilginç bilgiler edinmeye başlayacaz ve sinsi planı gün yüzüne cıkaracaz. AMERİKA 9 yıl boyunca Wietnam da evet yanlış duymadınız Wietnam da bu tünelleri geçemedi. Tüneller sayesinde bozguna uğrayan ABD,sadece taktik ve stratejik tecrübe edinmek ile yetindi.
Modern tarihin en kanlı savaşlarından birini yaşayan Vietnam, savaşın getirdiği yeraltı tünelleri sayesinde turistlerin ilgi odağı durumuna geldi. Vietnamlıların kullandığı Cu Chi tünellerinin uzunluğu 200 kilometreyi buluyor. 1940 yılında sadece küreklerle kazılmaya başlanan tüneller, 25 yılda tamamlananmıştı.
Sözde müttefiğimiz bu savaşı kaybetti. 70 yıl sonra terör örgütlerine aklınca Savunma Stratejisi olarak sattı, ağır silahlar ile donatıp Mehmetçiğin burda kaybedeceğini sanma gafletinde bulundu Türkiye yi hafife aldı. ABD ordusu ve Türk ordusunun akıllarınca sahada ki kıyaslamasını da test etmiş olacaktı sahte müttefiğimiz. Wietnam da kaybetmiş ABD ordusu aynı taktiği terörist eliyle bizlere uygulayıp Mehmetçiği test etti . Büyük şaşkınlık içinde olan ABD o yüzden ŞOK üstüne şok yaşıyor değerli okuyucularım. ABD iki şeyi atlamıştı ki birincisi;
Afrinde bulunanlar Wietnam halkı gibi işgale uğramış halk değildi aksine oranın halkını haraca bağlayan namusuna göz diken Terör örgütleriydi.
Ikinci husus ise Türk ordusu başlarda Nizamı Alem için yola çıkmış Osman Gazinin, Gemileri Karadan yürüten Fatihin , Sina çölünü Efendimiz ile geçtim diyen Yavuz Sultan Selimin , dönmemek için yola çıkan 57. Alayın, Şafak 1 iken Şehit düşen Mehmetlerin , Size Savaşmayı değil ölmeyi Emrediyorum diyen Mustafa Kemalin , Şahadet şerbetini içmek için Harbe Gülerek giden bir Milletin Torunlarıydı. Kendi yazdığım şiirimle güzel günler dilerim sağlıcakla kalın…….

Sözde Müttefik görünür Amerika Fransa Almanya
Korede bunlar için mi çarpıştık, yılanlar için mi girdik Natoya
Yıllarca Avrupa Birliğine girmek için bekledik kapıda
Adam değilsin riya yüklüsün iki yüzlüsün kalleş birliğisin Avrupa……


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?