Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Mutsuz ilişki sırrı

Mutsuz ilişki sırrı

Sosyal ağlarda paylaş

Mutlu bir ilişkinin sırrını, değerlerini yazıyor herkes, mutsuz bir ilişkinin ya da evliliğin sırlarını yazacağım ben. Zira herkes bunun için özel bir uğraş veriyor gibi görünüyor. Sorsanız herkes mutlu olmak istiyor ancak bu isteği doğrultusunda ne kadar mücadele ediyor, tartışılır.
Mutsuz bir birliktelik istiyorsanız öncelikle karşınızdaki kişinin de ayrı bir birey olduğunu unutun. Sizin istediğiniz çalışmalar, sizin yapmayı tercih ettiğiniz aktiviteler hâkim olsun yaşantınıza… Onun fikirlerini önemsemeyin, hatta isterseniz dinlemeyin bile. Annenizin, babanızın hatta çocuklarınızın bile olduğu gibi eşinizin de bir yol arkadaşı olduğunu ve yolunu değiştirebileceğini unutun. Ona malınızmış gibi davranın.
İlişkinizi yalanlar yönlendirsin ve hayatınızdaki kişiye güvenmeyin, şüpheyle yaklaşın tavırlarına, konuşmalarına…
Kıskançlığın altını açın açabildiğiniz kadar… Mutsuzluk isteğinize ilaç gibi gelecektir.
Mutsuz evliliklerin sebebi aşk eksikliği değil, dostluk eksikliğidir diyor Nietzsche. Sohbet etmeyin, sakın empati kurmayın. Çünkü empati kurarsanız anlamaya başlayacaksınız karşı tarafı; anladığınız zaman da sorunlar kendiliğinden çözülebilir ve plansızca mutlu olabilirsiniz. Dostluğunuzu, arkadaşlığınızı esirgeyin ondan.
Karşı taraftan beklentilerinizi yükseltin. Ne kadar yüksek olursa o beklentiler o kadar yoğun olacaktır düş kırıklıklarınız. Düş kırıklığının sonuçlarının ilişkinize etkisinden bahsetmeme gerek yok sanırım.
“Erkekler, hiç değişmeyecekleri umuduyla evlenir kadınlarla. Kadınlar ise değişecekleri umuduyla evlenir erkeklerle” diyor Albert Eistein… İnanın, kadınınız asla değişmeyecek ve kocanız siz onu nasıl görmek istiyorsanız o şekilde değişecek. İnanın inanın. Ne kadar inanırsanız o kadar yüksekten düşeceksiniz zira.
Bunlardan bir ya da daha fazlasını yapıyorsanız tebrikler, mutsuz olmak için özellikle çaba gösteriyorsunuz demektir. Yaşamımızın ne zaman sona ereceğini bilmediğimiz bu kısa hayatta ihtiyacımız olan tek şey bu çünkü…

Sibel Çetin


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?