Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Özgür Karabat (Röportajı)

Özgür Karabat (Röportajı)

Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar sevgili okuyucular, bugün sizlere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde 8.Düzenlenen Cumhuriyet Halk Partisinin Dayanışma ve beraberlik kampında tanışmış olduğum İstanbul 3.Bölge Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Sayın Özgür Karabat ile yapmış olduğum röportajı sunacağım…

Kendisi iktidarın 90’lı yıllardan beri elinde bulundurduğu İstanbul’u  partisinin eline geçirmesinde önemli katkıları vardır.

Sağın, Solun ve apolitik kitlenin dahi benimsediği Ekrem İmamoğlu’nun aday olma fikrini ilk gündeme getiren  ve sonuna kadar savunan kişidir.

”Özgür Karabat”

Bu süreçte ikna edilmesi gereken mecraları ikna etmiş. Ekrem İmamoğlu’nun bu süreci yıpranmadan çıkmasında akıl hocalığını üstlenmiştir.

Günden güne artan anketlerdeki başarılarının baş mimarlarından olmuştur…

Kamp boyunca yakından tanıma fırsatı bulduğum Sayın Vekilimiz ile uzunca sohbet etme fırsatı buldum.. Bu sürede gündemi, partiyi ve hatta yapılacak yeni projeler hakkında da uzun uzun bilgi alma fırsatı buldum.

Kampımızın gelenekselmiş atölye çalışmalarına bu sene Sayın Vekilimizin katılması bizleri bir hayli memnun etti açıkçası. Bu senede önceki senelerde olduğu gibi birbirinden güzel projeler ortaya çıkardık ve Sayın Vekilimize sunma fırsatı bulduk… Projelerimizin hayata geçirileceğinin de sözünü aldık… Dilerim toplu olarak yapılan projeler ve fikirler öncelikle İstanbul’umuza ardında tüm ülkemize fayda sağlar…

Sayın Özgür Karabat , gerek eğitim gerekse parti içersin deki çaba ve başarılarını öğrenince siz değerli okuyucularımla hiç vakit kaybetmeden paylaşmak istedim…

Hepinizin malumdur ki seçimlerin en kritik geçtiği yer İstanbul olmuştur.

 

Sandıkların korunması ve seçimin yakından takip edilmesi konusunda çok hassas davranan vekilimiz. Kılıçdaroğlu’ nun ilk gün ki açıklamasından sonra Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını alana kadar sürecin içersin de hep en önlerde yer almıştır… Süreçte oyların korunması, Sayın İmamoğlu’nun yıpratılmaması için üstün bir çaba sarf etmiştir. Adeta Sayın İmamoğlu mazbatasını alana kadar kendisi evini seçim alanları yapmıştır…,

İlk iznini bizim kampımıza kullanması bizler için çok onur duyulacak bir konudur. Öncelikle böyle bir jesti bizlere yaptığı için kendisine hepinizin huzurunda teşekkürlerimi sunuyorum…

İsterseniz hiç vakit kaybetmeden öncelikle Özgür Karabat’ı tanıyalım…

Özgür KARABAT

1 Mayıs 1974 yılında Tokat’ın Niksar ilçesinde dünyaya geldi.

İlk ve orta öğrenimini, babasının da öğretmen olarak görev yaptığı memleketinde tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yaptı.

1996 yılında üniversite sıralarında tanıştığı Dilek Hanım ile 2000 yılında evlendi. Karabat’ın 2006 yılında Umut adında ki oğlu dünyaya geldi.

Dış Ticaret alanında da kendini geliştiren Sayın Karabat, dış ticaret uzmanı ünvanına sahiptir.

Karabat, aynı zamanda Uluslararası Finansal Raporlama Uzmanıdır.

Önemli Şirketlerde Yöneticilik  konumlarına gelmiştir…,

2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisinde İlçe Başkanlığa başlamıştır.

1 Şubat 2009 yılında aktif siyaset hayatını sürdürdüğü CHP’nin Başakşehir İlçe Başkanlığı görevine getirildi, iki kez üst üste seçilerek bu görevi sürdürdü.

Özgür Karabat, 2013 yılının Temmuz ayında Başakşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldı.

Aday belirlemek için yapılan önseçimde %67 ile İstanbul’un ilçeleri arasında en çok oyu alan aday adayı oldu.

Sayın Özgür Karabat , İktidarın kalesi gözüyle bakılan ilçede oyları partisi yönünde 2 kat arttırdı.

Son Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisine ; İstanbul 3.Bölgeden Milletvekili olarak katıldı.

Berke BATTAL : Merhabalar , Sayın Vekilimiz öncelikle adamıza hoş geldiniz. 8.Dayanışma Kampımızda sizleri aramızda görmek bizleri çok mutlu ettiğini ifade etmek isterim.

  • Özgür KARABAT : Merhabalar, hoş bulduk. Teşekkür ediyorum güzel temennileriniz için. Biliyorsunuz ki , çok uzun bir seçim maratonu geçirdik. Genel Başkanımın bizzat talimatı ile bütün seçim sürecinde sandıkların başındaydım. Doğru söylemek gerekirse ilk izninimi sizlerin yanında kullanıyorum. Seçim ayrı bir tempo ile geçti… Sayımlar ayrı bir tempo ile geçti…

Berke BATTAL : Sayın Vekilim, bizlere İstanbul seçimlerini en baştan anlatabilir misiniz ?

  • Özgür KARABAT : Elbette, açıkçası bizler için olduğu gibi iktidar partisi içinde önemi çok yüksek bir yerdi İstanbul. Seçimin burada tempolu ve kıran kıran geçmesini bekliyorduk. Ancak bizim için önemli olan konu aslında şuydu… İstanbul yıllardır iktidar partisinin elindeydi. Burası için nasıl bir başkan aday göstermeliyiz sorusuydu ?…

Berke BATTAL : Sayın Ekrem İMAMOĞLU’NUN aday olmasında payınızın çok yüksek olduğunu biliyorum. Bu süreci bizlere biraz daha açabilir misiniz ?

  • Özgür KARABAT : Aslında Ekrem İMAMOĞLU ‘ nu sadece ben demiyordum. Görev yaptığı ilçede almış olduğu oy , halkın memnuniyeti ve yapmış olduğumuz anketlerde her kitleden oy alabileceğini net bir şekilde gördük. Bu süreçte bende bu kadar başarılı birisinin kazana bileceğini sonuna kadar savundum. Hem genç birisiydi hem de anketler doğrudan Sayın Ekrem İMAMOĞLUNU gösteriyordu.

Berke BATTAL : Partinin içersin de bir çok güçlü aday arasından nasıl sıyrıldı sizce ?

  • Özgür KARABAT : Ekrem İMAMOĞLU başarılı ve her kitleden oy alabilecek bir potansiyele sahipti. Çalışkan ve azimli bir belediye başkanlığı süreci geçirdi. Anketlerimizde hep öndeydi. Yalnız partilileri tarafından değil muhaliflerden de oy alabileceği ortadaydı. Ayrıca halkımız yeni ve genç birisini istediği aşikardı. Bütün bu sürecin içersin de gelişen gelişmelere Ekrem İMAMOĞLUNUN önünü açtığını düşüyorum…

Berke BATTAL : Bu seçimden sonra bizleri nasıl bir İstanbul Bekliyor sizce ?

  • Özgür KARABAT : Bahar bekliyor bizleri… Partimiz olarak ayrım gayrım yapmadan herkese eşit bir yönetim anlayışı uygulayacağız. Yanlış gelen ve bozuk giden bir çok şeyi düzenleyerek İstanbulumuzu daha ileriye götüreceğiz.

Berke BATTAL : Cumhuriyet Halk Partisinin elinde olmayan illeri ve ilçeleri kazanması için sizce nasıl bir politika izlemesi gerekmektedir.

  • Özgür KARABAT : Aslında partimiz olarak şöyle bir politika güdüyoruz… Ortak slogan, ortak çalışma ve birlikte ekip olarak hareket etmek için çaba sarf ediyoruz… Bu sayede ülkemizdeki her yere adil bir düzen götürmeyi planlıyoruz.

Berke BATTAL : Sizce Cumhuriyet Halk Partisi yeterince gençlerine önem veriyor mu ? Ve partinin gençliğe doğru bir eğilimi var mıdır ?

  • Özgür KARABAT : Ben gençleşmeden yanayım. Nitekim bu seçimlerde de görüyoruz ki ; sosyal medyanın ve gençlerin takdirini almış kişilerin seçimlerde iyi yerlere geldiğini görüyoruz. Devrimiz artık dijital ve sanal bir çağ. Bu yenilikleri yakından takip eden gençlerin bu sürecin bizzat içersinde yer aldığını görüyoruz. Dolasıyla gençlerimize çok işler düşmektedir. Yürüttüğümüz bu çalışma sürecinde sosyal ortama sormanın da ne kadar gerekli ve önemli olduğunu bir kez daha anladık bence. Gençlerimizin büyük bir çoğunluğunun yoğun bir şekilde kullandığı sosyal ortamda onlara doğru soruları sormalıyız ve onlarla parti içersinde ve sanal ortamda birlikte hareket etmeliyiz. Açıkçası ben gençleşmeden yana birisi olarak partimize gençlerin çok işler düşeceğini düşünüyorum.

Berke BATTAL : Peki, Cumhuriyet Halk Partisinin seçimlerde eksik kalan yönleri nelerdir ?

  • Özgür KARABAT : Birlikte ve beraber hareket etmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Yürüttüğümüz süreci merkezi bir şekilde yani ortak bir duruş ve çalışma metotuna dönüştürmemiz gerekiyor. Nitelikli ve donanımlı olmamız bu süreçte mutlaktır. Siyaset aslında bir meslek değildir. Buraya gelecek olan kişilerin, kendi alanlarında uzmanlaşmış olmaları gerekmektedir. Donanımlı ve nitelikli kitle daha yüksek ve iyi yerlere gelmemiz mutlaktır.

Berke BATTAL : Sayın vekilim , bana vakit ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum.
Özgür KARABAT : Rica ederim… İyi günler diliyorum.

 

 


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?