Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

Yolculuk

Yolculuk

Sosyal ağlarda paylaş

Yolculukların insanlar üzerinde çok etkisi olduğuna inananlardanım. Belki de kendime olan etkinin etkisinde kalışımdan böyle düşünüyorumdur.

Her yolculuk benim için ayrı bir hayat, ayrı bir içe dönüş ve bir sürü yeni hikaye demektir. Kendini nerede bulmak istediğine bağlı olarak çıkılan ve/veya mecburi istikametlerin çıkardığı yolculukların süreleri, az önce ki nedenlere bağlı olarak değişiyordu. Bazen dört saatlik mesafe on saat gibi gelirken, bazen on dakika gibi hissettirir kendini. Yani işin özü yüreğinin atış hızını, belirtilen süreye böl, sonucu bul.

Yolculuk | Merve Yıldırım - Antalya Gelişim
Yolculuk | Merve Yıldırım – Antalya Gelişim

Şöyle bir güzelliği var yolculuğun bir çok insandan, farklı farklı bir sürü ayrı hikaye dinliyorsun. Hele ki hemen yanında gerçekleşiyorsa o hikayeler çok daha güzel oluyor. Bazen komik, bazen trajikomik, bazen ise üzücü olabiliyorlar.

Bazen de yolculuklar sadece sana özel yapılmış oluyor. Kendine yolculuğa çıkıyorsun. Zaman zaman kendini yeniden keşfediyorsun. Otobüs camındaki seni gördükçe ‘merhaba’ deme ihtiyacı doğuyor. Tekrar tekrar tanışıyorsun kendinle…

Son üç yolculuğumun bana sunduğu en güzel hediye ise oturduğum koltukların ( her ne hikmet ise koca otobüste sadece benim oturduğum koltuk oluyor ) televizyonları çalışmıyor. Film izlemek istiyorum ben yahu, hatta bunun içinde firma çeşitliliği de yaptım ve üç firma da da aynı sonucu aldım. Her neyse güzel gelen kısmına geleyim, televizyon bozuk olunca daha çok kitap okuduğumu fark ettim, insanları daha çok gözlemliyorum ve hayata daha çok kulak veriyorum. Teşekkürler 🙏🏻

Yolculuk | Merve Yıldırım - Antalya Gelişim
Yolculuk | Merve Yıldırım – Antalya Gelişim

Şu an da yaptığım yolculukta (evet otobüsteyim) yalnız değilim. En azından yan koltuğumda koca bir roman olabilecek hayata sahip bir kadın oturuyor. Tanımıyorum, istemsiz telefon konuşmalarına kulak misafiri oluyorum sadece, oda kabul ediyor misafirliğimi.. Evet koca bir roman olur, gece çalışmak durumunda olan bir anne ve eski eşinin yeni eşine çocuğu için bir şeyler anlatmak durumunda kalan bir kadın.. Kolay olmayan bir hayat içinde, uğraştığı onlarca ayrıntı, onlarca ayrı hikaye.

Yolculuk | Merve Yıldırım - Antalya Gelişim
Yolculuk | Merve Yıldırım – Antalya Gelişim

Eğer fırsatınız var ise yolculuklarınızı uzun tutun. Uçak değil de mesela otobüs yolculuğunu tercih edin. Kendinizden çıkın, çıktığınız o yolculuklarda daha çok sizinle karşılacaksınız.

İyi yolculuklar..
YolaÇık , YolAçık…

Merve Yıldırım


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?