Antalya'da gelişime dair her şeyi burada keşfedebilirsiniz...

ZAMAN, MEKAN, İNSAN (3)

ZAMAN, MEKAN, İNSAN (3)

Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba Sevgili Okuyucular,

Zaman, Mekan, İnsan adlı önceki iki yazımızda zamanı ve mekanı kendi bilişsel düzeyim ve deneyimlerim doğrultusunda ele aldım. Şimdi de İNSAN  ile bu üçlemeyi tamamlıyorum.

Bizler milyonlarca yıllık tarihin bize getirdikleri ile zaman algımızı kendi içimizde şu ana taşıyıp bulunduğumuz mekanların o anki enerjisine göre hareket ettiğimizde gerçeklik algımız da buna göre şekilleniyor.

İnsan için yüzyıllardır süregelen tespitlerin hepsini şu ana getirdiğimizde; kadim bilgiler, bilgeler, üstatlar, peygamberler ve daha nicelerini hatırlıyoruz, kutsal kitaplar da bizi bu konuda çok defa aydınlattı ve aydınlatmaya devam ediyor.

Bunların hepsi önümüzde açık açık dursa da biz zihnimizi ne kadar genişletip, ruhumuzu ne kadar güçlendirdiysek idrak seviyemiz de buna göre belirleniyor. Yani kapılar önümüzde ve anahtarlar cebimizde, hangi anahtarın hangi kapıları açacağını da sadece biz biliyor ve belirleyebiliyoruz.

İnsan için tekamül noktasında üç ana durum söz konusu, bunlar;

  • Herkesten önce ve herkesten önemli olan kendini bilmek ve bildirmek
  • Kendini, aileni, etrafını, ülkeni, dünyayı kabul etmek
  • Başına gelen her şeyde teslimiyette olmak

Bizler önce inandığımız değerleri bilmeliyiz ki bu kendimize olan inancımızı ve özgüvenimizi taze tutsun ve bunu bildirdiğimizde diğerleri de güven ile bizi bilsin. Kendimizi kabul etmeliyiz ve sevmeliyiz ki ailemiz de etrafımızdakiler de dünya da bizi kabul etsin ve sevsin. Başımıza gelen olumlu ya da olumsuz her şeyde teslimiyette olmalıyız ki, birilerini, bir şeyleri suçlamadan bunun neden bizim başımıza geldiğini daha açık bir zihin ile görelim.

Sonrası…

Sonrası ya da öncesi yerine ŞİMDİ’Sİ var

Kendimizi de sürekli güncelleyerek devam ettiğimiz bu yolculukta sonunda ruhumuzun yükseleceğini bilmek inancı bizi her geçen an daha da güçlendiriyor.

Sevgiyle

AŞK ile 🙂

Nevzat Karabacak


Sosyal ağlarda paylaş
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?